Search Results

Search results 1-20 of 37.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time

Ikariam team

• Тоя номер ми се струва че прецаква играта. Без него може би пак ще се гоним по островите..но сега реално само това се прави. Битка над 2 рунда трудно се вижда.. Гоненка с балони 1 таран и 6 балона пускаш навсякъде.. докъдето имаш точки действие.. Трябва да си на линия непрекъснато за да се пазиш, а си отишъл до тоалетната за 10мин и си тотал щета. Хубаво на морските битки беше, преди когато се различаваха от сухите...

• Още една "добра новина" !!! Ликвидираха бг форума на battleknight преди година. Сега идва и нашият ред. Всичката полезна информация отива директно в кофата. Да ни е честито! Да се поздравим и да очакваме новите хубави ъпдейти, които ни готвят. Ааа извинете по-скоро, които Не ни готвят, защото са заети с новите шарении(копиращи други игри). И тази в която на сървър имаше по 10к акаунта преди е само донор, на минимални постъпления.. Имам предложение към немците! Щом си платя за нещо в икариам или …

• Културни обмени

Black Sails - - Йота

Мисля си, че след като са въвели опция с амбро да можеш да се местиш в други сървъри... сливането на сървърите им отпада от задълженията. Икариама и другите им стари браузер игри са ги зарязали в полза на новите им шаренийки. За цяла година в икариам поне 1 място ново за строеж видяхме. В другите им игри и толкова няма... Политика на немците...

• За КО е напълно вярно. Така може да следите реакциите на хората. Цяла година без ъпдейт, освен добавеното място за строеж и резултата за мен е -10 КО за по-малко от 2 седмици. Да не броим отказалите се преди ъпдейта.... В старите сървъра останаха под 1000 човека, а за новите сигурно има такива с по-малко от 200. Станаха и повече неактивните, до скоро почти нямаше, около мен.

• Черният пазар се оправя лесно. Само се вдигат минималните цени на които може да се продава. А не да може да си купиш флот и войска дето реално са под себестойността си. То ти излиза по евтино да ти ги прави някой. Друг вариант е да се вдигне и таксата дето си взема играта. Сега губиш по 1%, ами ако стане по 10%-15%, може би няма да е толкова изгодно вече. Ще видим дали така ще имаш достатъчно злато да си премяташ редовно от мултаците. Ще имаш за 2-3 пъти и после с пръст у уста.

• Точно така. Не виждам, с какво ще пречи да нападаш, без КО да се разваля.

• Мисля, че културният обмен допълнително спира битките в играта. Почти на всички се е случвало да сте в добри отношения с някой съюз. След което с течение на времето да се наложи да воювате с тях и се започва едно разваляне на КО. После търсене на ново. Само за да можете да нападате този който ви трябва По този начин, ако няма наказание, нищо не пречи да имате КО. Още повече, че в момента има сървъри, в които имаме КО с буквално всички. Просто не остава голям избор за битки.

• Определенията се отнасят за теб! Айде да обясниш как ще слееш сървър в който има мултита с такъв без мултита! Освен това сървърите имат различни настройки! И отделно има 1000 теми и гласувания, че не се искат мултита. Казали са вече немците, ще има мултита! Точка.

• Военен съървър

Black Sails - - Дискусии

Мисля че си оставят вратичка, да могат да слеят всички в 1 после. Няма да може да ги слеят, ако в 1 няма мултита, пък в друг може. Старите 3 сървъра отдавна трябваше да ги съберат. В новите дори няма достатъчно КО, какво остава за битки.

• Има толкова неща от които ще спечелят! Не са ги въвели като опция обаче. Толкова хора са ми казвали че искат да си разместват сградите в градовете и да си ги редят както решат. Няма такава опция... А предложения да от доста време. И какви ли не такива дреболии които не дават предимство пред другите, но се искат от играчите. Като не слушат и не приемат нищо... да се оправят без кинти.

• Навсякъде е зле. Нищо не се случва.. даже спокойно си нападаш който си искаш и няма отговор.. Захапали са се пирати някой и само с тях се гонят за точки. Не знам как съществуват сървъри в които 1 играч може да има КО с половината сървър??!! И да решиш да нападаш някой става проблем заради КО-то. В старите сървъри все още има по около 1500 акаунта(500 палма,500 мулти) и евентуално да намериш съюз който се бие някой... друг почти невъзможно.

• Надявам се ако някога темата стигне до ГФ, дано не трябва да пращате и тези коментари към нея.... Иначе очаквах нещо повече от последният ъпдейт тези дни. Стига с тези визуални подобрения и варвари?!

• Колко играчи има в сървър съм копирал по надолу.. Като имаш предвид че 100-200 на сървър са нови с малко точки или мултита... Работата е умряла навсякъде. В старите сървъри има силни играчи и високи нива мини, в новите са с по-малко общи точки и ниски мини, но може да се бият повече. В началото на сървърите е така по принцип. Преди помня времето когато имаше толкова играчи колкото са долу общо само 1 сървър. А нямаше и мултита още. Сега с мултита са поне 2 пъти по-малко реалните играчи. 550 ламб…

• Това има очевиден отговор в един от последните ъпдейти на играта! И да, преди работеше по друг начин. Ресурс който се товареше още при изтекъл ефект на посейдон, тръгваше с бонуса скорост. Храм на Посейдон - Търговските кораби, които започват пътуването си обратно, когато чудото не е активно, вече няма да получават бонуса за увеличаване на скоростта. А после други били новаците Някой още не разгледал всичко в играта май

• Реално няма да имам градове други на острова и искам да знам, какво се случва с дарените ресурси. Примерно точките за дари в класацията остават ли или не? Примерно, ако слеят сървъри, дали тези ресурси ще бъдат отразени като дарени от мен, и ще мога ли, да ги даря в новият сървър?

• Идеята за това мисля че я има от много време. Виждал съм я доста пъти и не е лишена от смисъл. Подобрение към идеята е например ако сте забелязали(по време на събитие във форума игра или дискусия) се пускат в сървърите съобщения с жълт цвят и няма как да ги подминеш. Може да бъде нещо подобно и за важните постове в съюза които пускат нещо важно да могат да го маркират като важно и да излиза на всички в червено примерно или нещо в същият дух.

• Това е игра! Някакви картинки, какво значение дали си окупиран или не? Добре, по-слаб съм и ме окупираш. Ами приятелите ми на острова ще те наблюдават само? Ами ако и някой от съюзниците ми се включи, ами и ако някой от твойте.... Ето ти причина да се върнеш в играта! Битките, и създаването на приятелство с други играчи, отборна игра.... Дайте идеи какво друго ще върне хората да играят пак? Всичко което описа ще те накара да влизаш в играта по често за да ме държиш окупиран и да си вземаш бонуса…

• Случвало се е приятели да ми пращат войници конкретно на защити по мой градове и това не се отразява в градските новини. Предлагам да се показва това в градският съветник, защото до не съм забелязал да го изписва. Освен това опцията за пращане на защити е само до максимум 8 часа, което е малко според мен. Поне да бъде увеличено, ако не за 24 часа, то до 12 часа би било приемливо за всички. Опцията е полезна наистина за хора, които нямаме голям брой точки дипломация, или пък не сме съюзници и ням…

• Ние само можем да предлагаме и да питаме. Тогава да попитам пак какъв брой гласове, или по какви други критерии се пращат предложенията от бг към немците. В другите форуми някой имат правила. Поне да знам ще има ли смисъл да си предложа и другите идеи.

• Арбалетът е известен като гастрофет при гърците. Не се знае дали е създаден първо от тях. Скорпиона и балистата са гръцки изобретения, взаимствани от римляните по-късно. Стрелеца с арбалет може да бъде междинно звено или пък приблизително равно по сила на мускетар. Арбалета е по точен и с по-голяма пробивна сила от стрелите, може да е по-слаб от мускета но ще има повече място да кажем по 30 поне арбалетисти във формация. Примерни характеристики: цена 40 дърво 40 сяра 20 кристал (защо не) Жизнени…