Пирати

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time

Ikariam team

• Пирати

Здравейте,имам следния въпрос относно новата модификация в пиратската игра:

Модификация: Наградите от пиратските игри ще бъдат разделени на четири за оценка на 02.04
    Малко пояснение относно тази промяна - наградите ще бъдат намалени до 1/4 от сегашната им стойност. Не се знае дали промяната ще бъде перманентна или не.

Пример: ако за първо място взимате 11х сега ще вземете 11/4=2,75 х

Бихте ли обяснили защо ще се орязват толкова наградите от пиратите?Коя умна глава го измисли това??
    Не стига,че се вдигна едно обръщане със 50%,което е супер много,а и сега се намалят наградите.На какво основание?
    Нали уж се печели от пиратите най-много,а сега карате хората да не играят
    Анти търговия е това вашето,Ако си вдигна така цените в магазина и клиенетите ми получават едно голямо нищо,смятайте ще фалирам на 2-я месец.
    Та чакам някакво смислено обяснение на тази гимнастика, която са решили да правят собствениците на играта.Знам,че така е спуснато,но поне можете да ни дадете отговор на въпроса защо,моля!Да си предвидим играта за напред
  • Ами то пиратите и черния пазар скапа играта ,нормално е да се пробва да откажат хората да ги цъкат,защото няма да си струва времето загубено в цъкане и да не даде почти никакъв ресурс,камо ли да се налива амброзия в нещо което скоро няма да го бъде.И нормално си е и повече хора да се отказват с безсмислените версии,но щом са решили.... :?: :!:

The post was edited 1 time, last by zpaider ().

• ем така трябва да е

че се превърна играта на мулти цъкане и интриганство с мултаците

като не му отърва на някой да вижда дадени съюзи в класацията..хоп мултаче и ги обира..и само нерви

идеално е така,както са го замислили
    лентяй
    Животът не прощава слабости
  • Alecto wrote:

Модификация: Наградите от пиратските игри ще бъдат разделени на четири за оценка на 02.04
    Малко пояснение относно тази промяна - наградите ще бъдат намалени до 1/4 от сегашната им стойност. Не се знае дали промяната ще бъде перманентна или не.

Бихте ли обяснили защо ще се орязват толкова наградите от пиратите?Коя умна глава го измисли това??
    Не стига,че се вдигна едно обръщане със 50%,което е супер много,а и сега се намалят наградите.На какво основание?
    Анти търговия е това вашето,Ако си вдигна така цените в магазина и клиенетите ми получават едно голямо нищо,смятайте ще фалирам на 2-я месец.
    Та чакам някакво смислено обяснение на тази гимнастика, която са решили да правят собствениците на играта.Знам,че така е спуснато,но поне можете да ни дадете отговор на въпроса защо,моля!Да си предвидим играта за напред
    Ех, добре че си ти да им обясниш на хората от къде изгрява слънцето и как се процедира в магазините. И правилно задаваш въпроси. Аз се чудя, как първо на тебе не са дали писмени обяснения. Защото ако ще дават на някой - ти си човека! :thumbup:

Мисля, че трябва да издадеш един научен труд, за "анти търговия и фалити" в ентъртеймънта.

Но от друга страна, виж че им пречат на хората пиратите, и мултаците, и черния пазар, и белия пазар, и винената преса скоро ще влезе в черния списък, и кметството ще им е виновно за нещо ... няма угодия.

Най-добре да я свалят тази игра, но да оставят форума, да има къде да се изказват най-великите умове.
  • iBasi wrote:

Alecto wrote:

Ех, добре че си ти да им обясниш на хората от къде изгрява слънцето и как се процедира в магазините. И правилно задаваш въпроси. Аз се чудя, как първо на тебе не са дали писмени обяснения. Защото ако ще дават на някой - ти си човека! :thumbup:

Мисля, че трябва да издадеш един научен труд, за "анти търговия и фалити" в ентъртеймънта.

Но от друга страна, виж че им пречат на хората пиратите, и мултаците, и черния пазар, и белия пазар, и винената преса скоро ще влезе в черния списък, и кметството ще им е виновно за нещо ... няма угодия.

Най-добре да я свалят тази игра, но да оставят форума, да има къде да се изказват най-великите умове.
    Чудя се,има ли изобщо тема във форума където да няма подобни ,айде да не казвам какви изказвания,че ще ме накажат
    Изобщо нямам намерение да обръщам внимание на такива
    Темата е направена за да се уточни причината за тази новост.Виждам още няма конкретен отговор а и доста от потребителите май са доволни от това.
    Ако това помогне да се спрът мулташките изпълнения,ще е супер,но само времето ще покаже
  • Вместо да се чудиш - влез и погледни - има ли, няма ли подобни.

Никой няма да ти обясни никакви причини - приеми фактите и продължи напред. Или протестирай да ги върнат, или се нагаждай да играеш без тях. Толкова е просто.

Причините и уточненията ги обсъждат тези, от които зависи, а ти не си от тях. По добре да се коментират реални неща от колкото тези философски въпроси, като смисъла на живота и причината за намаления ресурс ...

Мултаци е имало много преди пиратите, ще има и след тях, дори и ти имаш. Ще ги изтриеш ли утре? Времето ще покаже.
  • Хамлет, не клакьорствай, поне имам мнение, за разлика от тебе. Не коментирай мен, а по темата.

Дискусията е погрешна и трябва да я затворят. Причините за нещо, няма да се обяснят от никой. А и няма значение, по каква причина - факт, че няма да се получава същото от пиратите.

Освен това е въпроса е написан с една такава меланхолия и нерационалност, че изобщо не е за този форум, по-скоро за бг мама.

Моля модераторите да заключат темата, ако нямат намерение да дават отчет на алекто, защо правят промени в пиратите ... което съм сигурна, че нямат намерение .. :D
  • iBasi wrote:

Хамлет, не клакьорствай, поне имам мнение, за разлика от тебе. Не коментирай мен, а по темата.

Дискусията е погрешна и трябва да я затворят. Причините за нещо, няма да се обяснят от никой. А и няма значение, по каква причина - факт, че няма да се получава същото от пиратите.

Освен това е въпроса е написан с една такава меланхолия и нерационалност, че изобщо не е за този форум, по-скоро за бг мама.

Моля модераторите да заключат темата, ако нямат намерение да дават отчет на алекто, защо правят промени в пиратите ... което съм сигурна, че нямат намерение .. :D
    А ти защо коментиаш мен,а не темата ?Май бая съм те перкала на пирати,незнайна, философке:)
    Освен това аз съм я създала темата,май нямаш право точно ти да искаш от модераторите да я затварят ,така,че тихо
    Ако нямаш какво да кажеш по нея,замълчи и остави останалите да кометират,понеже ясно си личи колко класации назад не си се класирала и колко ресурс не си взела ;)

The post was edited 1 time, last by Alecto ().

• Нещо интересно относно пиратството, което се въвежда в сървърите в Англия на 2 април. Администраторите знаят ли нещо по въпроса за прилагането на това правило в България? Защото го чакам с нетърпение 8) 8) 8)
    board.en.ikariam.gameforge.com…-version-of-pushing-rule/
  • BB-63 wrote:

Нещо интересно относно пиратството, което се въвежда в сървърите в Англия на 2 април. Администраторите знаят ли нещо по въпроса за прилагането на това правило в България? Защото го чакам с нетърпение
    board.en.ikariam.gameforge.com/bo…f-pushing-rule/

Малииии, доживяхме,
    ся цели архипелази ще посивеят :)
    Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
  • Alecto wrote:

iBasi wrote:

Хамлет, не клакьорствай, поне имам мнение, за разлика от тебе. Не коментирай мен, а по темата.

А ти защо коментиаш мен,а не темата ?Май бая съм те перкала на пирати,незнайна, философке:)
    Освен това аз съм я създала темата,май нямаш право точно ти да искаш от модераторите да я затварят ,така,че тихо
    Ако нямаш какво да кажеш по нея,замълчи и остави останалите да кометират,понеже ясно си личи колко класации назад не си се класирала и колко ресурс не си взела ;)
    Коментирам, защото ти си темата - ти я сътвори. Не си ме перкала нито на пирати, нито на нещо друго и няма да ме перкаш скоро, въпреки, че сигурно ти се иска. Но винаги може да се пробваш и да ядеш бой :). А и не коментирам теб лично, а написаното, защото ако почна тебе лично, голямо дъно ще трябва да ударя - дълбоко и мрачно, нали така? Но винаги мога да почна ... нямам проблем с това ... а ти??? 8)

Много класации назад съм се класирала, включително и тази. И много ресурс съм взела. Ток съм на пирати! Хората, които могат да ме свалят от класация се броят на пръсти. И ти не си един от тях. Но както винаги, силните си мълчат и не им пука особено, защото играта е игра, като не се състезаваш в това, ще е друго. Но тези, които не са успели да се докажат им е едно нервно и тъжно ...

В тази връзка ... не са ме сваляли от класация до сега. Обирали са ме точно двама играчи - но пак не са ме сваляли. Мога и с имена да говоря, да ги попиташ сама, ако не те срам. Та ... не си ме перкала на пирати, но аз теб да. А и доста други са минали през тебе - на пирати, за друго не ми се вярва ... :D

Който е добър, намира как да се докаже - с малко ресурс, с много, с пирати, с без, който не ... си търси трибуна да похленчи и 15 секунди внимание.

Тази тема трябва да се заключи, защото е безмислена, а коментарите по бъдещите промени да са в друга такава, по-сериозно и адекватно написана - с предложения и разяснения, за тези които наистина ги интересува.
  • С няколко думи - в английските сървъри (ikariam.org) се въвежда правилото за пушинг да бъде приложено и при пиратството.

Какво значи това - по-голям играч може да бъде докладван от по-малък играч ако системно го граби и по този начин се възползва. Разбира се това може да бъде тълкувано по хиляди начини. Идеята тук обаче не е да се ограничават нечии действия (например играч със 1кк развитие да граби с пирати играч с 100к развитие), а да се спре порочната пирамидална система един играч да има 10 и нагоре мултита (например цял архипелаг от мултита, които да му събират по над 100к пиратски точки на ден.

Тоест след като бъдат предупредени играчите, които биват докладвани, ще последва бан ако системно се грабят мулти акаунти, които не се развиват, а единственото действие е да събират точки, и о... нещастие в края на деня някой ги е обрал. Банът не пише за колко време е, но важи за всички страни.

Лошото обаче, е че админите на всяка държава решават дали да приложат това правило или не. Остава да им се примолим и да се замислят, дали не е крайно време да се прекъснат тези порочни и нечестни практики. В крайна сметка нека вземем пример от по-развитите страни :)
  • Това съм ЗА ако го въведат. Нека да видят, как е да трябва да се постараят за точките си. Сега са пълни класациите с фермери и слабаци, които изобщо не им е там мястото. Чак срамно стана да се класира човек в тази компания.
  • Има логика в това,макар,че те ако малките акаунти са на големия играч,едва ли ще го докладват за системно грабене на точки
    Лошото е,че има практики,мулти акаунти да наливат друг мулти акант,който прави добра сила и сещате се колко атаки ще му пускам примерно и да ме докладва.Но щом като са започнали да действат по въпроса,може би ще има някакви условия.Дано измислят нещо ,особено в новия сървър е страшно положението с мултитата

P.s.- iBasi,дай си ника в играта на лично ако искаш