Правило за основаване на колония (мобилка)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
    Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time

Ikariam team

• Правило за основаване на колония (мобилка)

Привет,
      целта на това запитване е да видим дали сме съгласни по сървърите да щъкат хора, които имат за цел да пречат на играта и да отказват играчи от нея, а не да я стимулират да се развива и да я правят по интересна. Сещате се за едни недорасли типчета, които взимат развити акаунти, бутат колониии и след това разполагат с по 5-6 мобилики, с които правят само глупости. Нямат за цел да се развиват, а само да пречат. Такива паразити според мен не са нужни на сървърите. Настоящото предложение е метод за борба с въшките. Вместо да ни сърби и само да се чешем, нека да гласуваме, искаме ли да продължаваме само да се чешем или е време вече да намажем с препарат против вредители :)
    • Здравейте,

Предвид пиратските игри, лично аз се съмнявам подобно предложение да бъде прието, тъй като много играчи ползват по 2-3 мобилки - именно за пиратите.
      Извън този факт, бих добавила и, че няма как да се сложи подобно ограничение, защото много играчи бутат градове, за да се преместят на друг остров, близо до съюзници, на остров с необходимо чудо, на остров с по-развити мини, или просто, за да си запазят място (за себе си, или за съюзник).
      Лично съм ставала свидетел как съюзник преди години си разруши 4 развити града, за да смени островите.
      Все пак ще се радвам да чуя и други мнения по темата, но мисля, че с моя отговор, темата се изчерпа.

ЗЛОБА ПО ПРИРОДА...
    • Здравейте,
      може би 15-то нив и само един град за строене е прекалено крайно. Но и 3 града със седем мобилки също е неадекватно. Въпросният играч не може реално да се развива, а единственото което прави е да пречи или да помага на трети играч, често негов мултиакаунт или нещо от сорта. Отделно един акаунт с 6-7 мобилки се върти между няколко играча, които го ползват денонощно и т.н.
      Според мен трябва да има някакво разумно ограничение, което да не позволява на всеки да разполага с безчет мобилки.
      За местене на градове има и опция срещу 200 амброзия, вместо да се бута целия град. Скъпичка е, но пък е доста ефективна. Построяването на нов развит град иначе отнема доста време. Има и вариант градовете да се преместят един по един, ако на играчът не му се харчи амброзия. Преместване на няколко града наведнъж е лукс.
      Няма как естествено да се угоди на всички играчи с всичките им капризи и желания, но мисля, че някакво ограничение за строене на нов град ще ограничи безчинстването на определен тип хора, които прехвърлят акаунти от един на друг, мултиплицират се, отнасят банове, завръщат се с други акунти и т.н. Като краен резултат те не постигат никакъв напредък, но за сметка на това пречат на спортменската и честна игра.
      Все пак, нека видим гласовете :)
    • Новите колонии, принципно са замислени за разширяване на...да кажем царството......
      И мисля че е напълно достатъчно да има ограничение.....1 колония (мобилка) на ден....
      Предостатъчно на играч да се развива...
      А това че при пиратството се пускат по 5-10-15 мобилки на ден си е чисто изврашение...
      Който иска да пуска втора, трета и т.н. мобилка на ден...да си плаща...
      Примерно...втора мобилка...20 амбро
      Трета - 30 амбро.
      И т.н. и т.н.
      То някои пирати, тъй и тъй...набутват амброзия....да ги оскубем още повече :)
      Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
    • Има известен резон в това, което предлагаш, но съм против да се ограничава играта по такъв начин. Мобилки (нови колонии) се ползват не само от пиратите , но и от много други играчи, и по много други поводи. Да се ограничават останалите за сметка на пиратите не го приемам. Съгласен съм, че играта с Пиратите трябва да се промени по някакъв начин, защото в този си вариант е много не спортсменска и неравнопоставена.
    • много по добре ще е ако се премахнат пиратите и така няма да имате проблем с такива акаунтчета с много палатки или просто си бутате пиратските крепости и пак няма да ви закачат
    • Аз съм от тия с многото мобилки :)
      Защо искаш дами развалиш кефа?
      Затова ли 10 години съм развивал.
      на теб не ти се чакало 5 дена за дворец, ами недей :) игри много в които за 3 дена да станеш 80 лв хироуууууууу

тук това е готиното, играта не е за ден два а доживот :)

какво ти пречат моите мобилки?
      че те атакувам? ами пази се:)
      обирам ти пиратските точки?
      ами... не играй пирати и готово.

Мен пък ме дразнят, такива които са се забили някъде на два острова и фермят яко... ебаси кефа? ами вместо това, ходи в някоя фабрика и си прави монотонните дейности на струга :)

Пиратите са донесли повече пари на геймфорджърите отколкото останалата част от играта, така че - никой няма да ти обърне внимание.
      Амброзията е скъпа? амиии не я ползвай :)
      вбг сме бедни? даааа бе- ти ходила ли си в Кандахар :)))))

За 7-8 години игра съм изхарчил 1000 амброзия има няма.
      Купувах я не защото ми е нужна, а в знак на благодарност на хората направили играта.

откакто съм пират 1000 не ми стига за два месеца... :)

Играта е балансирана, можеш да си фермер, може да си скаут, може да си танк, може да си касапин :) ти избираш.
      иначе тъпото в пиратите е че от лакомия тия не са сложили опция да си взимаш точките и да бягаш с тях :)
    • unu wrote:

Привет,
      целта на това запитване е да видим дали сме съгласни по сървърите да щъкат хора, които имат за цел да пречат на играта и да отказват играчи от нея, а не да я стимулират да се развива и да я правят по интересна. Сещате се за едни недорасли типчета, които взимат развити акаунти, бутат колониии и след това разполагат с по 5-6 мобилики, с които правят само глупости. Нямат за цел да се развиват, а само да пречат. Такива паразити според мен не са нужни на сървърите. Настоящото предложение е метод за борба с въшките. Вместо да ни сърби и само да се чешем, нека да гласуваме, искаме ли да продължаваме само да се чешем или е време вече да намажем с препарат против вредители :)
      Ти ме описа мен :)

Яко

Жалко, че поста е от 2016
    • OBERON wrote:

....Мен пък ме дразнят, такива които са се забили някъде на два острова и фермят яко... ебаси кефа? ами вместо това, ходи в някоя фабрика и си прави монотонните дейности на струга :) .....
      Ето ! Това е игра с пирати :
      prntscr.com/jvot1z
      Това пък ако не е фермене - забили някъде на един остров и фермят яко ?!! :) .......Съвсем като на струга ....Даже на няколко струга едновременно - многомашинници-ударници ! Баси пиратите , ама били пирати....! :) )))
      В същност не е фермене , така дълбоко презирано от "великите играчи" ! Извращение с играта е ! :)
      При това са все "различни играчи" - някой да вземе , че да повярва ! :)
      prntscr.com/jvp60y
      Т.е. не е само е извращение , ами е и нагъл начин на измама за Честно и Доблестно , Достойно сътезание , игра при равни условия.....да , ама с "n" на брой акаунти...! :) )))
      Друго е , ако този е член на екипа на сайта и много му се играе . Ами да играе ! Но не да злоупотребява със служебно положение.... дето се казва - хубаво , ама българска му работа !.... :) )))

The post was edited 6 times, last by JODA ().

• Да бе ! Пфуййй , как не се сетих !!!.....до тях още толкова много , и на съседните острови също .
      Цялата френска гимназия - фермери......както се пее в песента ! :)
      Хайде не ставай нагъл ! Иначе - баси Незнайния Юнак ! :) )) ....т.е. ще е коректно да си смениш името - Нагъл Юнак , примерно ! :)))

The post was edited 1 time, last by JODA ().