Реформа на световете в икариам

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
    Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time

Ikariam team

• Реформа на световете в икариам

Искам от името н целия свят Ета реформа на световете. Тоест да стане по-интересно в играта. Разберете, че тази скъпата амброзия говоря за 1000 амброзия ще я купи само най-големия богаташ. Разберете, че населението в България е бедно и ако искате да печелите трябва да я направите по-интересна и по-евтина. Например да не трябва да играя 100 години, за да стана с 15 милиона точки. Да не ми се строи двореца 5 дена и т.н.
    • 1-во не може да говорите от името на никой друг, освен на вас самия.
      2-ро за какви 1000 амброзия говорите не става ясно изобщо.
      3-то във всяка онлайн стратегическа игра при нарастване на развитието строежите стават все по-бавни, затова няма как да имате някакви претенции.
      4-то никой не ви кара да играете с амброзия по принцип. Мините навсякъде са достатъчно развити, и благодарение на тях развитието става доста скоростно.
    • Добре. Ще поясня за амброзията. 18 амброзия струва 4,80 това е скъпо. Добре развивам си всичко и за 1 месец вдигам с 100 000 точки. Просто я направете по-лесна за развитие. Да не иска толкова много ресурси. Във всяка стратегическа игра нараствали ресурсите с повишаване на нивото. Не може ли тази да не е от всичките стратегически игри. Да е различна.
    • Предлагам да обединим световете в един. Или поне аз съм от свят Ета. Да сложете където пише "Свят" на първо място да е Ета и след това другите. И така да се редуват световете.
    • Няма смисъл да се сливат всички светове...
      Играчите от Theta не са достатъчно развити за да се мерят с другите, но останалите светове може би наистина ще е по-добре да се обединят! :)
      Според мен единствената реформа която трябва да се направи е да се ограничи ползването на мулти акаунтите за запазване на места по островите.
    • Според мен проблема идва от пиратите и споделянето на IP. Тези неща бъркат цялата игра, няма я тръпката както преди. Сега всеки си пази място на някой остров с мулти, всеки има по 5-6 мултита за пиратски точки, които друг му ги събира а той събира неговите.. всичко е един парадокс. Колкото до обединяването на световете, аз съм против, защото има огромна разлика в развитието на играчите в два дадени свята. Също съм против и прехвърлянето на акаунти в различни светове
      "Хората куче не си взимат от Горна Оряховица, какво остава за жена?"
    • FreekZ wrote:

Според мен проблема идва от пиратите и споделянето на IP. Тези неща бъркат цялата игра, няма я тръпката както преди. Сега всеки си пази място на някой остров с мулти, всеки има по 5-6 мултита за пиратски точки, които друг му ги събира а той събира неговите.. всичко е един парадокс. Колкото до обединяването на световете, аз съм против, защото има огромна разлика в развитието на играчите в два дадени свята. Също съм против и прехвърлянето на акаунти в различни светове
      Така е... Даже ми се губи желанието да дарявам в мините, тъй като няма кой да помага.. все пак островите са пълни с 100 точки играчи :)
    • Темпото на развитие, което е зададено е перфектно, няма нужда от корекция. Да, за един склад 40 то ниво чакам 6 дни, но ако всичко ставаше толкова бързо и лесно нямаше да ми е интересно. Истината е, че трябва да се направи нещо с мултитата.
      Всеки умира, но не всеки живее истински.
      -Уилям Уолъс
    • Pobeditel wrote:

Темпото на развитие, което е зададено е перфектно, няма нужда от корекция. Да, за един склад 40 то ниво чакам 6 дни, но ако всичко ставаше толкова бързо и лесно нямаше да ми е интересно. Истината е, че трябва да се направи нещо с мултитата.
      Определено... Тия мултита убиват играта! :)
    • :) Мултитата и пиратите няма да ги спрат, направени са с цел печалба :)
      за да стане, трябва да печелят от другаде.
      така че варианта е платен сървър и там вече може да няма мултита пиратиии
    • Има толкова неща от които ще спечелят! Не са ги въвели като опция обаче. Толкова хора са ми казвали че искат да си разместват сградите в градовете и да си ги редят както решат. Няма такава опция... А предложения да от доста време. И какви ли не такива дреболии които не дават предимство пред другите, но се искат от играчите. Като не слушат и не приемат нищо... да се оправят без кинти.
    • Kose wrote:

Искам от името н целия свят Ета реформа на световете. Тоест да стане по-интересно в играта. Разберете, че тази скъпата амброзия говоря за 1000 амброзия ще я купи само най-големия богаташ. Разберете, че населението в България е бедно и ако искате да печелите трябва да я направите по-интересна и по-евтина. Например да не трябва да играя 100 години, за да стана с 15 милиона точки. Да не ми се строи двореца 5 дена и т.н.
      Уважаеми Косе, с голямо разочарование ще трябва да ти кажа, че каквото изискваш, никога няма да стане.
      И до колкото се съгласявам, че трябват реформи, не мога да се съглася с предложените от теб.

Ето какво искам да изясним заедно:
      Не е редно да говориш от името на всички, направи Poll, нека гласуваме.
      Фонтанът на божествената Амброзия е единствената сграда, която струва 1000 амброзия. Цената й е западно европейска за всички сървъри, поради закони, не може да се направи регионална. Или пък може?

offtopic: Проблемът не е, че е скъпа таз виртуална валута, възнагражденията в нашата мизерна държава не са високи спрямо труда, който продаваме (този труд е даже по-качествен от западния). Ще дам пример: Годината е 2009, идва Томас Бетц (Thomas Betz), син на Вили Бетц в България, отива си в апартамент-а в София, голям колкото мол, има 6 помещения за баня на етажа и повече спални от колкото трябват на един футболен отбор. Наспива се в уют и комфорт, а на другия ден отива до една от фирмите си в България, нарежда да му се прехвърлят всички доходи на фирмата в сметката му и си тръгва.
      Работниците получават 300-400 лв заплата, колкото е минималаната за страната, прехвърлени са милиарди, нито стотинка не е дадена за нас. Прибира се Немеца с усмивка и възнаграждава служителите си в Германия с тлъст бонус от по 15,000 евро...пари дошли от Българския джоб, за добре свършената работа в България.

И това се случва до ден днешен с почти всяка чуждестранна фирма, просто на Българите не се гледа с добро око и гледат да ни прецакат винаги...а ние позволяваме. Проблемът си е в нас самите, това е моето заключение.
      /offtopic

Времето на строеж изобщо не е проблем, проблем е развиването на мините!
      Мултащината и пиратите вече са съсипали играта, твърде късно е да се променят нещата.

blade wrote:

1-во не може да говорите от името на никой друг, освен на вас самия.
      3-то във всяка онлайн стратегическа игра при нарастване на развитието строежите стават все по-бавни, затова няма как да имате някакви претенции.
      4-то никой не ви кара да играете с амброзия по принцип. Мините навсякъде са достатъчно развити, и благодарение на тях развитието става доста скоростно.
      Защо усещам заядливост в тона ти? Полезната информация, която предоставяш е общоизвестен факт, а начина на предаването й лишава събеседника от правото да заформи дискусия и да се обоснове.
      Истината е, че без амброзия не е лесно да се играе, защото играта е базирана на ресурси главно. Контролът върху тези ресурси, опазването им и набавянето им са в основата на успешната игра. С годините играта се промени и напасна по аудиторията си. В началото 90% от играчите бяха безработни ученици, амброзията си беше лукс, а бонусите от нея не оказваха силно влияние. Декорации и златни каски, нищо повече. :)
      С времето нещата се промениха гейм аудиторията порастна и стана добър клиент, който плаща...за спомагателни неща, като копаене на ресурс, предпазване на ресурс - с други думи, вече можеше да се компенсира времето прекарано на работа, а не пред PCто. Звучи балансирано, нали все пак активността и времето прекарано в играта са пряко свързани с успешното развитие?

Да...но ето, че вече без амброзия не може да се играе:
      Пирати и преобразуване на точки, премиум търговец, намаляване на време на път, строеж, множествен(последователен) строеж, ненормални бонуси от парните машини, безкрайно злато, армии без лимит.

Един себеуважаващ се геймър почва да се мисли:
      Коя игра е по-изгодна, Ikariam или REAL LIFE OFFLINE? Ако играта Икариам смуче повече ресурси от по-голямата игра, която всички играем така или иначе (пари, време, нерви), тази с най-хубавата графика и безобразно лошия геймплей, която сме изгубили още със създаването на героя си. За какво ни е ескапизъм, ако хора, които възприемат света като една голяма игра (по дефиниция - психопати) вече са наложили своята реалност върху нас и сме принудени да играем играта им?
      На по-прост език: Преди се играеха игри, защото мозъкът се нуждаеше от рехабилативна почивка от брутанлната реалност, умъртвена от монетарния рак. Но тази коварна болест влезна и в игрите под формата на амброзия или гемове, или каквото се сетиш, прецака ги и обезсмисли фундаменталната причина за съществуването им.

Прочетете тази пародия от 2010:
      board.en.ikariam.gameforge.com…8-In-defense-of-ambrosia/

Аз се смях искрено :)
    • Напълно съм съгласен. Точно затова създадох тази тема. За да се пробудят играчите и да направим искания за реформи и модернизация на играта, защото тя умира.

Lili wrote:

Kose wrote:

Уважаеми Косе, с голямо разочарование ще трябва да ти кажа, че каквото изискваш, никога няма да стане.И до колкото се съгласявам, че трябват реформи, не мога да се съглася с предложените от теб.

Ето какво искам да изясним заедно:
      Не е редно да говориш от името на всички, направи Poll, нека гласуваме.
      Фонтанът на божествената Амброзия е единствената сграда, която струва 1000 амброзия. Цената й е западно европейска за всички сървъри, поради закони, не може да се направи регионална. Или пък може?

offtopic: Проблемът не е, че е скъпа таз виртуална валута, възнагражденията в нашата мизерна държава не са високи спрямо труда, който продаваме (този труд е даже по-качествен от западния). Ще дам пример: Годината е 2009, идва Томас Бетц (Thomas Betz), син на Вили Бетц в България, отива си в апартамент-а в София, голям колкото мол, има 6 помещения за баня на етажа и повече спални от колкото трябват на един футболен отбор. Наспива се в уют и комфорт, а на другия ден отива до една от фирмите си в България, нарежда да му се прехвърлят всички доходи на фирмата в сметката му и си тръгва.
      Работниците получават 300-400 лв заплата, колкото е минималаната за страната, прехвърлени са милиарди, нито стотинка не е дадена за нас. Прибира се Немеца с усмивка и възнаграждава служителите си в Германия с тлъст бонус от по 15,000 евро...пари дошли от Българския джоб, за добре свършената работа в България.

И това се случва до ден днешен с почти всяка чуждестранна фирма, просто на Българите не се гледа с добро око и гледат да ни прецакат винаги...а ние позволяваме. Проблемът си е в нас самите, това е моето заключение.
      /offtopic

Времето на строеж изобщо не е проблем, проблем е развиването на мините!
      Мултащината и пиратите вече са съсипали играта, твърде късно е да се променят нещата.

blade wrote:

1-во не може да говорите от името на никой друг, освен на вас самия.
      Защо усещам заядливост в тона ти? Полезната информация, която предоставяш е общоизвестен факт, а начина на предаването й лишава събеседника от правото да заформи дискусия и да се обоснове.Истината е, че без амброзия не е лесно да се играе, защото играта е базирана на ресурси главно. Контролът върху тези ресурси, опазването им и набавянето им са в основата на успешната игра. С годините играта се промени и напасна по аудиторията си. В началото 90% от играчите бяха безработни ученици, амброзията си беше лукс, а бонусите от нея не оказваха силно влияние. Декорации и златни каски, нищо повече. :)
      С времето нещата се промениха гейм аудиторията порастна и стана добър клиент, който плаща...за спомагателни неща, като копаене на ресурс, предпазване на ресурс - с други думи, вече можеше да се компенсира времето прекарано на работа, а не пред PCто. Звучи балансирано, нали все пак активността и времето прекарано в играта са пряко свързани с успешното развитие?

Да...но ето, че вече без амброзия не може да се играе:
      Пирати и преобразуване на точки, премиум търговец, намаляване на време на път, строеж, множествен(последователен) строеж, ненормални бонуси от парните машини, безкрайно злато, армии без лимит.

Един себеуважаващ се геймър почва да се мисли:
      Коя игра е по-изгодна, Ikariam или REAL LIFE OFFLINE? Ако играта Икариам смуче повече ресурси от по-голямата игра, която всички играем така или иначе (пари, време, нерви), тази с най-хубавата графика и безобразно лошия геймплей, която сме изгубили още със създаването на героя си. За какво ни е ескапизъм, ако хора, които възприемат света като една голяма игра (по дефиниция - психопати) вече са наложили своята реалност върху нас и сме принудени да играем играта им?
      На по-прост език: Преди се играеха игри, защото мозъкът се нуждаеше от рехабилативна почивка от брутанлната реалност, умъртвена от монетарния рак. Но тази коварна болест влезна и в игрите под формата на амброзия или гемове, или каквото се сетиш, прецака ги и обезсмисли фундаменталната причина за съществуването им.

Прочетете тази пародия от 2010:
      board.en.ikariam.gameforge.com…8-In-defense-of-ambrosia/

Аз се смях искрено :)
    • Дали някога проумяваме , че за да сме пълноценни и щастливи - размерът няма значение !
      picbg.net/u/47526/32224/825496.gif
      ......Е , както в спортовете би могло да се въведат категории , кой с кого да може да се бие и да му се признава за постижение.....Другото какво ? Който , до където и както - до там !.....

The post was edited 2 times, last by JODA ().