Допълнителни премиум места за строеж във всеки град

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Hi,

You can find new board on address: https://forum.ikariam.gameforge.com/
    Please register there to continue with usage.

Old forum is in read only mode and will stay like that for some time

Ikariam team

• Допълнителни премиум места за строеж във всеки град

Желаете ли да има допълнителни премиум места за строеж във всеки град? 14
      1.  
        Да! Ще бъдат от полза! (9) 64%
      2.  
        Не! В момента си имаме достатъчно. Не са нужни повече! (4) 29%
      3.  
        Не мога да преценя. (1) 7%
      Предложението ми е да има възможност за поне 1 или 2 допълнителни места за строеж във всеки град. Причината е, че прочетох в плановете за бъдещите ъпдейти на играта може да включат още нови сгради. Втората ми причина е, че има сгради, които се строят само да за да бъдат бутнати по-късно като работилницата(след вдигането на всички ъпгрейди на войските,предполагам, че всеки я бута). И последно бих искал да имам например във всеки град освен казарма, оптика и зона за фойерверки. Предполагам, че повечето играчи имат във всеки град следното: супер склад, 4 склада, музей, винена преса, кръчма, резиденция, дърводелец, офис на архитекта, пристанище, корабостроителница, пиратско укрепление, скривалище, сгради за бонус ресурс, казарма, академия, храм. И тук идва дилемата какво да се махне за да се постави друга полезна сграда като търговската кантора или архива на картите.. за мен е зоната за фойерверки например. Особено ако вкарат и нови сгради още по труден избор ще има. Може да направят и само 1 място, което се купува с амброзия, а другото да се разчиства от гората около града с плащането на голямо количество ресурс или злато.
    • В началото съм съгласен за 3-те склада. После обаче е проблема, като почнат милионите ресурс да искат за всяка сграда. Пък и идеята беше, че може да вкарват и нови сгради като архива и черният пазар. Също ще е хубаво да се избегне момента с бутането на някои построени. Вече за допълнителния бонус ресурс, не мисля, че е излишен особено на кристал, вино или сяра. По принцип там всеки има по-малко градове. Мрамора и дървото са ясни, при повече градове няма смисъл от бонус.
    • Scorpions1998 wrote:

само глупаците имат по 4 скалада
      ето ти пример за град. (на 3тия склад може да се сложи суперсклад,но в начално ниво ,няма смисъл)

prntscr.com/ifmnr8

сгради за бонус допълнителен ресурс на добив няма смисъл,излишни са.
      Некадърен цървул, я ми кажи как ще вдигнеш Дворец или Резиденция на 11-то ниво с три склада...... или 40-то ниво Кметство..... ??
    • X-MEN wrote:

Scorpions1998 wrote:

ето ти пример за град. (на 3тия склад може да се сложи суперсклад,но в начално ниво ,няма смисъл)

prntscr.com/ifmnr8

Некадърен цървул, я ми кажи как ще вдигнеш Дворец или Резиденция на 11-то ниво с три склада...... или 40-то ниво Кметство..... ??
      що влизаш с рогата нагоре ?
      prntscr.com/ifrzqj
    • Scorpions1998 wrote:

X-MEN wrote:

Scorpions1998 wrote:

prntscr.com/ifmnr8

що влизаш с рогата нагоре ?prntscr.com/ifrzqj
      Заради "само глупаците имат по 4 склада"
      Този скрийшот е крещящ пример за некадърност, в развитието на един град.
      Първо, Оптиката е излишна, освен ако града не е на кристален остров.
      Второ, в града няма Казарма
      Трето, няма Корабостроителница
      Четвърто, ако вкараш в сила Вариант 2, това означава да събориш Скривалището ( ако съм разбрал правилно схемата, която си нарисувал ). Да се играе без Скривалище е груба грешка.
      Пето, ако се класираш с пирати е желателно да си с четири склада на колкото се може по-високо ниво, за да печелиш повече ресурс.
    • Лично за мен тези 32% са фактор за 8-9-10 ниво Резиденции ,затова имам във всеки град,скривалището се бута за моментно време ,след като вдигнеш резиденцията,буташ склада и стройш пак скривалище.
      Относно пристаните
      имам във всеки акаунт 2 града на сяра,във който има казарма и корабостройтелница,смятам ,че са напълно достатъчни.Лично виждане

Пс:не играя с пирати .
    • А дали някой ще те остави да си вдигнеш Резиденцията, като може да ти види ресурса?
      Две Казарми и две Корабостроителници са твърде малко, освен ако не си ферма, дори и за умрялата Тета.
      Така или иначе, всеки си има собствена стратегия за игра и развитие и това, че някой има различна от твоята, в никакъв случай не го прави глупак.
    • тука съм съгласен с мутанта.викаш че си велик боец/скорпиончо/, но май не знаеш.че за бойците, е най-добре казарма и корастроителница почти във всеки град да има.както и 3 серни града.

И буташ 1 сграда строиш втора.после,буташ нея,и пак строиш тая де си я бутнал първо.....малко ми звучи....но същото нещо, ми го каза 1 в английският сървър.тая негова ,,стратегия,,.дано не си тоя индивид.

И град без скривалище, не ми го хвали.

Относно предложението.против.само защото така ще се налеят още парички в джобовете на гф.
    • Идеята да не са "достатъчно" местата за строеж на сгради е , да не е възможно или поне да е затруднено , всеки град да играе сам за себе си .
      Ако се добавят нови места за строеж , стратегията се опростява ! Не се обогатява !
      Сега е необходимо да правиш избор какво да строиш/да не строиш , и да се съобразяваш със собствения си избор (врагът ти също ! :) ).....

Колкото до складовете ! Колкото и складове да направиш , винаги идва времето когато ресурсът трябва да се защитава . За другото си има Супер-склад.....Защитения ресурс в склада не е за да вдигаш резиденции както ти скимне , а да не останеш съвсем без .......гащи . Т.е. даже и да си избрал да бъдеш фермер - трябва да продаваш ! Там също си има сложна стратегия и политика , въпреки "върховното презрение на бойците" - колко , на каква цена и на кого имаш да продаваш...... :)

А пиратите такива каквито са сега , са провал в играта - увреждат я....но това е отделна тема , където прости усещания и разни съображения не са достатъчни.....

The post was edited 6 times, last by JODA ().

• понеже не ми се правят скрииншоти аз ще напиша какво имам в всяка колония. резиденция, офис на архитекта два склада каменоделна(или друга такава ст.града) дърводелец винена преса горска къща скривалище академия кръчма музей и храм. имам два пристана и за всичките ми пет града( eдиния е на поне 20 часа път от другите) имам две корабостроителници и две казарми като втората казамаи втората корабостроителница са на далечния град така че аз съм на мнението на скорпиона че само идиоти ще сложат 4 склада в град
    • Различни стилове на игра имаме. Но чак пък да се лепят определения... Играл съм по начина на скорпиона, и с раздалечени градове. Да има полза ако се биеш даже да си само с 1 склад и 1 супер склад. Но няма да можеш да използваш ресурса дето се събира да вдигнеш сграда искаща дърво над складовият ти капацитет. От двете пристанища няма полза. Играл съм с две, но сега съм с едно на 30-то ниво и е по-добре. Колкото до амброзията, ако не се купуваше щяха да ни затворят бг сървърите, както стана с бг огаме, и нямаше да има и къде да си коментираме даже.
    • Пълни глупости говорят някой,нали буташ скривалището за 2-3 дена и после пак го вдигаш?Кой ще ти види ресурса,нали го пазиш с армия,сега ако си някой постредствен бот като теб,където по цял ден те дънят,явно че ще ти го видят ресурса.

За какво ми е корабостройтелница във всеки град,като през целият си живот в икариям,съм направил общо 1к генерали по море ?Защо да не товаря 2х пъти по-бързо,а тази корабостройтелница да стой с години неактивна?

Аз говоря за стратегия в начало на сървъра ,10 11 ниво резиденция се вдигат след 2-3 години,до тогава всичко е минало и няма кой да ти пусне шпионин или нападение,говорим за сървърите над тета и включително нея вече.

има още 2-3ма призрака там,където избиват комплекси,но никой не им обърща внимание.
    • X-MEN wrote:

Вдигаш си ги като пич, стига да си вземеш Катинарчето. :)
      Конкретно по въпроса, не, не мисля, че има нужда от още 1 място.Когато/ако направят ъпдейт, който да позволи Дворец 12+ ниво, тогава ще е необходимо, макар че както казах с Катинара и това не е нужно, особено, ако си ферма и си играеш лежерно и за забавление.