Регламент GDPR

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Регламент GDPR

Исках да пиша в темата за обявената война, която беше основна тема през последните дни, но я затворихте. Исках да отговоря на едно изказване на мацко за кандидатурите за ГО.

мацко wrote:

Относно темата за амброзии, да дават се и темата за нови ГО мисля е отворена, та може да се впуснете там и да покажете труд и творчество да видим колко аджеба ви е келя! Да не стане само - "голям го вадиш, ама мек"

Съгласно Регламента за защита на личните данни (GDPR) от 25 май тази година копие на лични карти имат право да взимат само:
    банки,
    застрахователи,
    презастрахователи,
    пенсионноосигурителни дружества,
    лица, организиращи и провеждащи хазартни игри,
    заложни къщи,
    пощенски оператори,
    нотариуси,
    лизингови предприятия,
    юридически лица с нестопанска цел,
    служители на НАП.

Не мисля, че GF са нито едно от изброените При установени нарушения на GDPR глобите достигат до 20 млн. евро или 4% от годишния оборот на нарушителя.

pokahontas wrote:

Изисквания да бъдете приети в екипа!

• Да сте над 18 годишни (легални причини)
    • Добро владеене на български език
    • Достатъчно време да си вършите работата (средно два часа дневно)
    • Приемане на критика и забележки от колегите си
    • С удоволствие да помагате на потребителите
    • Достатъчно познания по играта и правилата, за да помагате
    • Да прекарвате достатъчно време по IRC каналите, след като ви наемем
    • Да се наслаждавате на работата и да се забавлявате!

Легалните причини са точно това да си снимаш личната карта от двете страни и да им я изпратиш.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • Ето ги засегнатите четива по темата:

eur-lex.europa.eu/legal-conten…T/?uri=celex%3A32016R0679

corporate.gameforge.com/legal/?lang=en

agbserver.gameforge.com/enGB-Privacy-GF-Portal.html

Препоръчвам ти да питаш datenschutz@gameforge.com с въпрос по темата, да видим какво ще каже.

Моето разбиране е, че нямат право да искат копие на ID освен ако не се изготвя договор от HR и юрист. Би трябвало да има и други начини да се определят годините и самоличността, ако пък това е целта, защо е копието, трият ли го след сваляне на нужната им информация?
  • Дори работодателят няма право да изисква копие от лична карта, когато сключва трудов договор с работник. Достатъчно е ЕГН, работодателите до сега го правеха, но след влизането на Регламента GDPR, всички копия от лични карти бяха премахнати от досиетата на работниците. Същото е и с мобилните оператори и те правеха до сега неправомерно снимане на лични карти. Все пак работя като счетоводител, наложи ми се обстойно да се запозная с този Регламент. А до колко до това, че ни се мешат в това, че виждат от кой браузър влизаме и от кое ИП, и прочие, не е чак толкова голяма болка за умиране. Колко други сайтове правят това дори без да знаем. Не съм сигурен колко им е добро криптирането, ама айде.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • georgi571 wrote:

Дори работодателят няма право да изисква копие от лична карта, когато сключва трудов договор с работник. Достатъчно е ЕГН, работодателите до сега го правеха, но след влизането на Регламента GDPR, всички копия от лични карти бяха премахнати от досиетата на работниците. Същото е и с мобилните оператори и те правеха до сега неправомерно снимане на лични карти. Все пак работя като счетоводител, наложи ми се обстойно да се запозная с този Регламент. А до колко до това, че ни се мешат в това, че виждат от кой браузър влизаме и от кое ИП, и прочие, не е чак толкова голяма болка за умиране. Колко други сайтове правят това дори без да знаем. Не съм сигурен колко им е добро криптирането, ама айде.
    Работодателят има част или всички данни от личната ти карта дори и без копие от нея, защото са описани в договора.
    Нужни данни: името на лицето, постоянния адрес, единния граждански номер (личния номер за чужденец)
    Ненужни данни, но често включени в договора: Лична карта номер, дата на издаване и валидност и т.н. .

Има разлика от предоставяне на лична карта за снемане на данни от нея и копие на ексемпляр. Моите работодатели никога не са ми правили копие на картата, но са взимали данни от картата на място, за да сравнят предоставените от мен в CVто за достоверността им.

Но Германия е далеч, може да си имат причина да искат временно копие, което ще бъде унищожено в същия ден, след снемане на нужните данни от предоставения документ.
  • Lili wrote:

georgi571 wrote:

Дори работодателят няма право да изисква копие от лична карта, когато сключва трудов договор с работник. Достатъчно е ЕГН, работодателите до сега го правеха, но след влизането на Регламента GDPR, всички копия от лични карти бяха премахнати от досиетата на работниците. Същото е и с мобилните оператори и те правеха до сега неправомерно снимане на лични карти. Все пак работя като счетоводител, наложи ми се обстойно да се запозная с този Регламент. А до колко до това, че ни се мешат в това, че виждат от кой браузър влизаме и от кое ИП, и прочие, не е чак толкова голяма болка за умиране. Колко други сайтове правят това дори без да знаем. Не съм сигурен колко им е добро криптирането, ама айде.
    Работодателят има част или всички данни от личната ти карта дори и без копие от нея, защото са описани в договора.Нужни данни: името на лицето, постоянния адрес, единния граждански номер (личния номер за чужденец)
    Ненужни данни, но често включени в договора: Лична карта номер, дата на издаване и валидност и т.н. .

Има разлика от предоставяне на лична карта за снемане на данни от нея и копие на ексемпляр. Моите работодатели никога не са ми правили копие на картата, но са взимали данни от картата на място, за да сравнят предоставените от мен в CVто за достоверността им.

Но Германия е далеч, може да си имат причина да искат временно копие, което ще бъде унищожено в същия ден, след снемане на нужните данни от предоставения документ.
    Да има ги, но записани в договора, не копие от личната карта. Могат да поискат такива данни, но не и копие. И не можеш да бъдеш сигурен дали бива унищожен. Друго нещо е в интернет не се унищожава напълно, винаги остават следи. Които някой малко по-добър хакер ще открадне.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • Ти някога кандитаствал ли си за ГО, че говориш? Знаеш ли как доказваш, че си на 18 години?
    Тъй като аз кандитаствах преди 3-4 години, това беше изискването да снимам/сканирам личната си карта и да им я изпратя.
    Но явно просто се мислиш за много устроумен. Няма да ти се обяснявам. Lili постави линкове по горе, единия от тях е точно Регламент GDPR, ако ти е трудно да го прочетеш на английски, го има и на български просто напиши в чичко гугъл. Но като ти гледам акъла на дали ще разбереш за какво става въпрос и след стотното прочитане. Ако имаш да казваш нещо читаво го направи, ако не си седни на четирибуквието и си мълчи.
    Къде видя да пиша че ще ги съдя, казвам че нарушават не само българските, но и европейските закони.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • Lili wrote:

Ето ги засегнатите четива по темата:

eur-lex.europa.eu/legal-conten…T/?uri=celex%3A32016R0679

corporate.gameforge.com/legal/?lang=en

agbserver.gameforge.com/enGB-Privacy-GF-Portal.html

Препоръчвам ти да питаш datenschutz@gameforge.com с въпрос по темата, да видим какво ще каже.

Моето разбиране е, че нямат право да искат копие на ID освен ако не се изготвя договор от HR и юрист. Би трябвало да има и други начини да се определят годините и самоличността, ако пък това е целта, защо е копието, трият ли го след сваляне на нужната им информация?

Please allow me to point out that we are not storing such data but delete it right after the check was being performed. Only records that such check has been positively applied are being kept.

Това беше част от отговора, от германците, но ще продължа да контактувам с тях. Оповават се на часта че могат да преглеждат данни и че изтриват веднага след направената проверка. Ще видим до къде ще стигнем с разговорите с тях. Даже може да мина и към някой друг да поговоря и за отдадеността на бг екипа, отговориха ми за по-малко от 6 часа. Тука дори да говоря бг екипа си трае с седмици.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • кандидатствал съм.получих отговор от Покахонтас.и в разговора между нас, не ми е искала данни от личната карта,и прочие.
    А ти господинчо, като си дошъл тука да се правиш на умен , нали викаш че гф са нарушители?и за глоби говориш?ами осъди ги де.потърси си правата )) защо повдигаш тая тема?да те видим колко си ..умен..?как четеш и копи-пействаш това онова?нямам време за всезнаещи паляци, жив и здрав! Счетоводител бил....склададжия, води на отчет четките и боята, и работи с ексел )))
  • cbelchev wrote:

кандидатствал съм.получих отговор от Покахонтас.и в разговора между нас, не ми е искала данни от личната карта,и прочие.
    А ти господинчо, като си дошъл тука да се правиш на умен , нали викаш че гф са нарушители?и за глоби говориш?ами осъди ги де.потърси си правата )) защо повдигаш тая тема?да те видим колко си ..умен..?как четеш и копи-пействаш това онова?нямам време за всезнаещи паляци, жив и здрав! Счетоводител бил....склададжия, води на отчет четките и боята, и работи с ексел )))
    Отворко не аз съм скандалдия а ти, току що се изказа неподготвен, какъв отговор си получил ? Води се интервю в IRC канала, ама от къде да знаеш нали си кандидтствал. Айде ще си трая, кой какво работи. За мен срамна работа няма работил съм и като общак, и като майстор, и като складажия, последната една година и половина веднага след завършване на бакалавър и в последствие магистър работя като счетоводител, но ти явно си още на вълна общ работник или сервитьор в някое заведение, тъй че няма смисъл да споря с теб. Или може би си привърженик на истанбуската конвенция.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • Чудя се що за наивитет ! :)
    Който му трябва , ще намери начин да Ви преброи и пломбите по кътните зъби....ВЕрвайте ми ! :)
    Единственият сигурен начин да не се зарази компютъра Ви с вируси е.........да не го включвате в Мрежата ! :) ))
    Всички други "сигурности" са за да възпрепятстват амбициите на непрофесионалистите в областта .......да кажем телефонни измамници , и пак се случва.....
    .....В Енергото примерно , като отида да си плащам тока , само срещу телефонният ми номер всички данни на момента излизат...на баща ми и майка ми - също !!!
  • JODA wrote:

Чудя се що за наивитет ! :)
    Който му трябва , ще намери начин да Ви преброи и пломбите по кътните зъби....ВЕрвайте ми ! :)
    Единственият сигурен начин да не се зарази компютъра Ви с вируси е.........да не го включвате в Мрежата ! :) ))
    Всички други "сигурности" са за да възпрепятстват амбициите на непрофесионалистите в областта .......да кажем телефонни измамници , и пак се случва.....
    .....В Енергото примерно , като отида да си плащам тока , само срещу телефонният ми номер всички данни на момента излизат...на баща ми и майка ми - също !!!
    И ко, кефиш ли се че си роб на системата? =Д
  • Отворко, пускаш тикет с кандидатурата си. И ти отговарят на него. Първо.
    А ти ми кажи с каква цел пусна тази тема? Обвиняваш ли ГФ в нещо? И да не говорим, че само се правиш на умен, и абсолютно до последната дума, с все запетайките, са ти копи-пейст.
    А аз какво работя, не ти влиза нито в теб, нито в на когото и да е друг в сметките. Аз не се хваля такъв съм-онакъв съм. За разлика от теб. А всичко де си написал, е копи-пейст. Лесно мога да пусна линк от сайт, където всичко е написано от-до ,дума по дума, същото.
    Въпроса е, с каква цел пускаш тази тема? Обвиняваш ли ГФ в нещо?

The post was edited 1 time, last by cbelchev ().

• То си пише защо съм пуснал темата, но явно няма кой да чете, отговарях на изказване на мацко,
    нормално да има написаното от мен в интеренет, и да ти копирам целия регламент пак същата работа.
    Провеждаха се обучения на които бяха говорени тези работи, но ти от къде да знаеш. Предполагам не ти се е налагало да присъстваш на тях. Сигурно и да ти снимам фактурата за обучението пак ще кажеш, че съм я откраднал от някъде. Не мислиш ли че може да съм копирал написаното от файла който ми дадоха от обучението. А някой да го е качил във интернет, който също е бил на обучението?
    Спирам да се занимавам с теб. Че ще падна под твоето ниво, което ще ме направи по устроумен от теб. А не искам да се тормозя допълнително.
    Получих необходимия от говор от германците, тъй че може да затворите темата.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • Бате, ти си дошъл да се правиш на умен,и на нещо повече от другите тук, а не аз.
    Във всеки коментар, де си написал, все се хвалиш колко си умен, можещ и всезнаещ. Обикновено,такива са кръгла нула.
    А ти няма как да знаеш кой съм, какъв съм, какво знам и какво не знам, с какво се занимавам, и с какво не. Единственото което можеш, е да си чешеш пръстите по клавиатурата, и да ми обясняваш колко си над другите.
    А всеки малоумник може да седи пред компа и да копира каквото му падне. И да обяснява после, че той го е измислил.
    Знаещият, не е всезнаещ.
    Всезнаещият,не е знаещ.
    Айде със здраве!

The post was edited 1 time, last by cbelchev ().

• georgi571 wrote:

То си пише защо съм пуснал темата, но явно няма кой да чете, отговарях на изказване на мацко,
    нормално да има написаното от мен в интеренет, и да ти копирам целия регламент пак същата работа.
    Провеждаха се обучения на които бяха говорени тези работи, но ти от къде да знаеш. Предполагам не ти се е налагало да присъстваш на тях. Сигурно и да ти снимам фактурата за обучението пак ще кажеш, че съм я откраднал от някъде. Не мислиш ли че може да съм копирал написаното от файла който ми дадоха от обучението. А някой да го е качил във интернет, който също е бил на обучението?
    Спирам да се занимавам с теб. Че ще падна под твоето ниво, което ще ме направи по устроумен от теб. А не искам да се тормозя допълнително.
    Получих необходимия от говор от германците, тъй че може да затворите темата.
    Един момент!
    Мацко никога не е търсил или насърчавал отговор на свое изказване!
    Напротив!
    Ако има нещо неразбрано, то търсете автора на онази тема, на която аз мисля дадох надлежен отговор!
    Колкото до вашето тълкувание, то оставям това на вашето въображение!
    Отново подчертавам, че не държа на отговор, но искам, да не се преекспонира написаното от мен и превръщането му в тема на дискусия в която се доказва кой колко велика и отговорна професия има, при което това установява следното, че въпросния, може да бори всичко свързано с ГФ, или да тълкува правилата които те са наложили на този техен продукт, като допускам, че може потребителя на този продукт, да е забравил следното изречение с което се е съгласил при регистрацията си, а именно: "В играта се прилагат нашите Условия за ползване и Правила за поверителност."
    Всичко друго касаещо Гейм Оператори в играта, не мисля, че трябва да коментирам и обсъждам с хора които нямат и представа от естеството на работа за това. И тук нямам предвид или не искам да изглежда като високомерие, космонавтика или видиш ли някаква друга професия изискваща приземяване понякога, просто това не касае потребителите на форума, които не са в подобни отношения с ГФ за да разискваме тези подробности.
    Всеки е свободен да попита директно ГФ и да получи своя отговор.
    Не забравяйте само, че БГ Екипа сме доброволци, играчи и потребители на същия продукт, който потребявате и вие :).
  • Както вече казах получих отговор лично от германците, отговора им беше следния, че наистина нямат право да задържат копие от лична карта и не го били правили, а изтривали файла веднага след направена проверка. Което за мен също не е надеждно, но поне така отговориха, което тук никой от екипа не можа да отговори. Помолих темата да бъде затворена, но и това не се прави.

Продължавам да контактувам с тях. И получавам повече отговори на въпроси от колкото тук бихте могли да дадете дори след 10 години. Интересен ще ми е следващия отговор от тяхна страна относно работата на БГ Екипа. Но отговора ще си го запазя в тайна, че като гледам тука всички само знаете да упреквате. А ако те наистина правят проверки, ще ми бъде интересно колко от БГ Екипа ще остане с тази активност - 2 часа месечно.

Аз като играч знам повече нарушения вътре в играта от колкото половината екип взети заедно. Но ще си трая, че пак ще кажете, че летя. А в случая вие летите, че много знаете, но дори и играта не знаете как функционира. Не може да отговорите дори на един елементарен въпрос. Добре че сме ние да си отговаряме сами, че иначе нямаше смисъл да питаме. И ще ви дам пример с елементарен въпрос. Както всички знаете варварите почват да дават по-малко ресурс някъде след 15то успешно нападение на дадено ниво. Тоест от 1 до 15 нападение на първо ниво да кажем варварите си дават 100% ресурс, след това всяко следващо пада с по 5%. Попитах на колко процента спира да пада.

Отговора който получих беше следния - Варварите разполаат с определено количество ресурс. След като ограбите цялото количество ще им е нужно известо време преди те да имат ресурс отново. С всяка атака ресурса ще наламява, кофато не вземете целият. След това те няма да ви дават ресурс, докато не го съберат отново.

Как това ми отговаря на въпроса, сигурно съм ненормален и не знам че като ограбя варварите ще трябва да изчакам определено време до следващото ниво, което всъщност не ми беше въпроса. Или заучените фрази са запазена марка. Първо чаках 14 дена да получа отговора. Аз още на 7 ден вече го знаех. Но айде аз летя в космоса и говоря много защото не разбирам играта, каму ли законите пък. Не искам да ми се обиждаш мацко но това е самата истина за БГ Екипа. А до колко дадена професия лети в космоса мисля, че малко се взимате прекалено на сериозно. Като този който обикаля от тема на тема да се заяжда с всички потребители.
    С МЕН КОЙТО ИСКА

СРЕЩУ МЕН КОЙТО МОЖЕ
  • georgi571 wrote:

Както вече казах получих отговор лично от германците, отговора им беше следния, че наистина нямат право да задържат копие от лична карта и не го били правили, а изтривали файла веднага след направена проверка. Което за мен също не е надеждно, но поне така отговориха, което тук никой от екипа не можа да отговори. Помолих темата да бъде затворена, но и това не се прави.

Продължавам да контактувам с тях. И получавам повече отговори на въпроси от колкото тук бихте могли да дадете дори след 10 години. Интересен ще ми е следващия отговор от тяхна страна относно работата на БГ Екипа. Но отговора ще си го запазя в тайна, че като гледам тука всички само знаете да упреквате. А ако те наистина правят проверки, ще ми бъде интересно колко от БГ Екипа ще остане с тази активност - 2 часа месечно.

Аз като играч знам повече нарушения вътре в играта от колкото половината екип взети заедно. Но ще си трая, че пак ще кажете, че летя. А в случая вие летите, че много знаете, но дори и играта не знаете как функционира. Не може да отговорите дори на един елементарен въпрос. Добре че сме ние да си отговаряме сами, че иначе нямаше смисъл да питаме. И ще ви дам пример с елементарен въпрос. Както всички знаете варварите почват да дават по-малко ресурс някъде след 15то успешно нападение на дадено ниво. Тоест от 1 до 15 нападение на първо ниво да кажем варварите си дават 100% ресурс, след това всяко следващо пада с по 5%. Попитах на колко процента спира да пада.

Отговора който получих беше следния - Варварите разполаат с определено количество ресурс. След като ограбите цялото количество ще им е нужно известо време преди те да имат ресурс отново. С всяка атака ресурса ще наламява, кофато не вземете целият. След това те няма да ви дават ресурс, докато не го съберат отново.

Как това ми отговаря на въпроса, сигурно съм ненормален и не знам че като ограбя варварите ще трябва да изчакам определено време до следващото ниво, което всъщност не ми беше въпроса. Или заучените фрази са запазена марка. Първо чаках 14 дена да получа отговора. Аз още на 7 ден вече го знаех. Но айде аз летя в космоса и говоря много защото не разбирам играта, каму ли законите пък. Не искам да ми се обиждаш мацко но това е самата истина за БГ Екипа. А до колко дадена професия лети в космоса мисля, че малко се взимате прекалено на сериозно. Като този който обикаля от тема на тема да се заяжда с всички потребители.
    Ами ето на Георги - намерил сте вариант да получавате отговори на това което ви интересува. А какво беше то, че следейки мисълта ви виждам, че скачате от тема в тема и от един въпрос на друг? Какво точно е питането ви?
    Това дали ГФ искат или не копие от лична карта на ГО какво ви топли вас и дали това е нещо което трябва да бъде тема в която аз да бъда цитиран? Кой освен ГО е засегнат от това, че да ви е длъжен някой с подобен отговор?
    Какви нарушения знаете в играта и дали действително са нарушения или ей така докато си чоплите семки в страни сте решили така? И докладвани ли са по надлежния за това начин?
    Търсили сте отговор на въпрос за варварите.
    Ами аз независимо от това, че съм част от екипа на играта, никога не съм играл тази игричка и никой не може да ме задължи да я играя, та какво според вас да отговоря?
    Вероятно вие повече разбирате от тази част на играта.
    Колкото до това кой колко сериозно се взема, моля да погледнете всичко изписано от вас и да систематизирате като счети, колко аджеба въпроса задавате и дали се придържате към първоначалния поставен в темата, след това да осъзнаете, че има въпроси, които вас като потребител, не ви касаят изобщо, за да получите отговор на тях и накрая да прочетете внимателно какво съм написал аз, понеже явно виждате само някакъв призрачен негативизъм, което не е така - уверявам ви.
    И последно, аз не съм професор, а имам една нормална професия, както и другите от екипа. Това, че използвам учтива форма в обръщението си към вас, е само израз на вежливост, а не цел да сегрегирам тук пишещите на Екип и играчи.